Jak na blogy

Pravidlo, jak napsat úspěšný blog není. Smyslem tohoto portálu ale není psát články, které budou soutěžit s klasickou literaturou, nýbrž a jen umožnit celospolečenskou diskuzi, která je nutná pro další směrování naší země.

Každý nech má na paměti, že i ta nejdelší cesta začíná malým vykročením.

Nejdůležitější je tedy začít a uvědomit si, že žádné bohatství světa nepřeplatí působení jednou zveřejněné myšlenky …

Registrace – pro psaní blogů a komentářů je nutno se zaregistrovat. Kdo chce psát nebo diskutovat anonymně, nechť využije jinou platformu. Po prvním přihlášení je pak vhodné si v profilu doplnit Jméno a příjmení a nastavit zobrazované jméno.

První blog – po přihlášení je možno napsat první blog, který podléhá schálení. Další blogy pak již autor může publikovat okamžitě.

Formátování – k dispozici jsou oba editory, jako výchozí je nastaven “klasický” editor, do blokového (Gutenberg) lze přepnout. Pro oddělení úvodu článku (perex) a vlastního obsahu je vhodné použít znak pro pokračování textu – v klasickém editoru klávesová zkratka Shift+ Alt+T.

Kategorie – každý článek musí být zařazen v kategorii, přičemž výchozí kategorie je “Česko“, tedy týkající se našeho českého tématu. Pokud se příspěvek týká jiného okruhu je vhodné zvolit příslušnou kategorii.

Obrázky – správné zobrazení na titulce je podmíněno použitím tzv. náhledového obrázku. Systém je nastaven tak, že bez něj nelze příspěvek publikovat a současně musí mít min. velikost 400 x 300 pixelů. Maximální rozměr by neměl být větší než 800×600 pixelů (větší obrázek se v systému nevyužije). Autor má v systému k dispozici pouze obrázky, které sám nahrál – je tedy zodpovědný za dodržení autorských práv v této věci. Je možno si taky vytvořit jeden obrázek, který bude charakterizovat autora nebo jeho články a ten používat opakovaně. Doporučení – na internetu je k dispozici mnoho obrázků s licencí k volnému použití, možná největší databáze pak je na pixabay.com.

Právní odpovědnost – za zveřejňovaný text zodpovídá autor, provozovatel webu pak pouze umožňuje zveřejňování názorů, které nepodléhají zákonné restrikci (např. nelze vyzývat k vraždě apod.).